Zajímá vás, jak využít občanskou vědu jako komunikační nástroj a jak lze motivovat místní komunity k ochraně přírody a ke spolupráci se správami chráněných území? Ať už jste ředitel, vedoucí oddělení, ranger, akademik, učitel, starosta, farář či farmář, tato pozvánka je právě pro vás!

Připojte se k online symposiu 16.3.2022 od 9h SEČ

Chráněná území, přestože jsou spravována vládou, nemohou efektivně fungovat bez podpory veřejnosti, a zejména pak, bez podpory místních zainteresovaných stran, které jsou závislé na místní krajině, zdrojích a půdě. Na těchto zdrojích je však současně závislá i fauna a flora, vzácná, ohrožená i endemická. Jak protnout mnohdy rozdílné zájmy a podpořit udržitelný rozvoj dané oblasti? To vyžaduje vynikající komunikační schopnosti a zkušenosti správců, pracovníků chráněných území. V rámci projektu podpořeného visegrádským fondem se již druhým rokem s partnery ze zemí Visegradské čtyřky zaměřujeme na propojení odborníků v oblasti ochrany přírody a komunikace s místními komunitami v karpatském regionu. Pomocí implementace principů občanské vědy, se snažíme prohloubit vzájemné porozumění a respekt mezi správami chráněných území, obyvateli a zájmovými skupinami, což je podle nás klíčové pro nastolení ekologicky šetrných postupů v daných oblastech.

Navštivte nás na stránkách https://carpathians.citizenscience.cz/#symposium, kde naleznete program online symposia i informace o řečnících. Po registraci obdržíte odkaz na Zoom konferenci.

Těšíme se na setkání 16.3.2022 od 9h SEČ

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na email: madam(@)utb.cz

Autor: Matyáš Adam

Fakulta logistiky a krizového řízení, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně