Čeho se týká výzva pro ambasadory občanské vědy (CS)?

Cílem je vytvořit síť 28 ambasadorů občanské vědy (EU-27 + Velká Británie), kteří budou v rámci projektu ECS působit jako místní zástupci a propagátoři občanské vědy a projektu ECS (European Citizen Science) v příslušné zemi.

Kdo se hledá?

Hledají se lidé s různými profily a odbornými znalostmi, kteří se chtějí stát součástí sítě: praktiky v oblasti občanské vědy, koordinátory projektů, výzkumné pracovníky, tvůrce politik atd. s odbornými znalostmi v oblasti občanské vědy, zapojování veřejnosti, participativního výzkumu, otevřené vědy a/nebo dalších souvisejících oborech. Je důležité, aby kandidáti byli dobře propojeni jako součást místních/národních sítí relevantních pro občanskou vědu.

Co získáte, když se stanete ambasadorem CS?

Získáte jedinečnou příležitost být součástí rostoucí sítě s mnoha dalšími možnostmi, které s tím souvisejí: vzájemné učení, zviditelnění, možnosti školení a budování kapacit, zapojení do akcí ECS, přístup k informacím o projektech. V rámci sítě získáte možnost přispět k rozšíření občanské vědy v Evropě. Ambasadorům CS bude také vyplacena odměna ve výši 2 000 EUR (hrubého, tj. včetně DPH) za vykonanou činnost.

Jak se přihlásit?

Přečtěte si Pokyny pro žadatele se všemi důležitými informacemi o výzvě a podejte svou přihlášku prostřednictvím vyhrazeného online formuláře do 29. června 2023, 17:00 SELČ.

Více informací naleznete na stránkách výzvy.

Autor: Matyáš Adam